مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • رئيس بنياد نهج‌البلاغه: آموزه‌هاي نهج‌‌البلاغه پاسخ‌گوي نيازهاي امروز جامعه ما هستند  
 • 1397-07-15 15:38:11  
 • تعداد بازدید : 20   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • رئیس بنیاد نهج‌البلاغه:

  آموزه‌های نهج‌‌البلاغه پاسخ‌گوی نیازهای امروز جامعه ما هستند

   

  رئیس بنیاد نهج البلاغه بر لزوم اهتمام مساجد در آموزش مفاهیم نهج البلاغه در مساجد تاکید کرد و گفت: در حال حاضر لازم است تا ترجمه و تبیین نهج‌البلاغه در مساجد مورد توجه قرار گیرد.

  به گزارش پایگاه خبری مسجد نیوز , آیت الله سید جمالالدین دین پرور بر لزوم فرهنگسازی معارف نهجالبلاغه در مساجد تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه مضامین کتاب گوهربار نهجالبلاغه در دوران امامت امیرالمومنین علی (ع) از سوی  آن حضرت بیان شده‌اند، اما بسیاری از مفاهیم آن با عصر حاضر تناسب دارد.

   

  وی افزود: محورهای نهجالبلاغه در امور اقتصادی، سیاسی و  اجتماعی باید در جامعه ما پیاده شوند، به همین جهت لازم است، روحانیون و ائمهجماعات فرازهای گوهربار نهجالبلاغه را در مساجد ترجمه و تبیین و برای مردم شرح دهند، در این صورت است که اثرات این نسخه شفابخش را در جامعه مشاهده خواهیم کرد.

   

  رئیس بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه، خاطرنشان کرد: این کتاب  گوهربار به عنوان يكي از متون ديني مهم در مذهب تشيع مطرح است، به همین  منظور تلاش مي‌شود با استفاده از آموزه‌های آن، برنامه‌‌هایي راهبردي براي  بهبود زندگي مردم طراحي و اجرا شوند که اجرای طرح «شبی با نهج‌البلاغه» و  ارسال کتب و جزوات مرتبط با این موضع به مساجد اقدامی در همین راستا است.

  دین پرور اظهار کرد: اساس هر  حرکت و فعالیتی در جامعه بر مبنای فکر و فرهنگ است و در صورتی که این دو  موضوع از طریق نوشتار و گفتار و برگزاری مسابقات انجام شوند، تاثیرگذاری  بسیاری بر مخاطب خواهد داشت، به همین دلیل باید در راستای گسترش فرهنگ نهجالبلاغه گامهایی اثربخش برداشته شود.

   

  وی افزود: شیعیان وظیفه دارند، در برابر تهدیدات امروزی که در جوامع بشری حاکم است، آموزههای کلام امیرالمومنین علی (ع) را فرا گیرند، به نظرم مساجد از جمله پایگاههایی هستند که باید مسئولان آن‌ها نسبت به این کتاب گوهربار توجه لازم را داشته باشند.

   

  امام جماعت مسجد جامع اعظم تجریش، گفت: در حال حاضر لازم است تا برای انتقال مفاهیم نهج‌البلاغه آموزش‌های لازم انجام شوند و در این زمینه بحث تربیت مربی نهج‌البلاغه از  اهمیت زیادی برخوردار است چون هر کدام از این افراد می‌توانند آموخته‌های  خود را به دیگر افراد جامعه منتقل کنند.

   

  دین‌ پرور از  مساجد به عنوان نردبانی بلند برای دستیابی به معنویت دینی نام برد و افزود: مساجد، تجلیگاه حق و جایگاه تربیت معنوی و الهی خانوادهها به شمار می‌روند، بنابراین، از این مکان معنوی است که فرهنگ اصیل دینی تبیین میشود پس باید راه تربیت و رشد و کمال انسان را هموار ساخت و توجه به فرامین نهجالبلاغه یکی از ابزارهای دستیابی به این کمال است.

  منبع: شبستان

  N7821/U13/S1,2,4,/C8/T2

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :