مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • مساجد آفريقاي جنوبي در «روز ميراث» ميزبان غيرمسلمانان هستند   
 • 1397-06-18 8:22:9  
 • تعداد بازدید : 12   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • مساجد آفریقای جنوبی در «روز میراث» میزبان غیرمسلمانان هستند 

  مساجد آفریقای جنوبی در «روز میراث» درهایشان را به روی غیرمسلمانان می گشایند
  حوزه/ در یک حرکت ملی در سرتاسر آفریقای جنوبی، مساجد منتخب این کشور به مناسبت روز ملی میراث شاکا، درهایشان را به روی غیرمسلمانان گشوده و مراسم میان ادیانی برگزار می کنند.

  به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، مساجد آفریقای جنوبی به مناسبت روز ملی میراث شاکا، درهایشان را به روی غیرمسلمانان می گشایند.

  درروز 24 سپتامبر و به مناسبت روز میراث آفریقای جنوبی، مساجد منتخب سرتاسر کشور به عنوان بخشی از کمپین ملی «درهای باز مساجد» میزبان شهروندان از تمامی ادیان و پیشینه های فرهنگی خواهند بود. این برنامه شامل جلسه ملاقات و خوش آمد گویی، تور بازدید از مسجد، توضیح  درباره نماز و وضو گرفتن و پاسخ دادن به سئوالات دینی غیرمسلمانان درخصوص اسلام و جامعه مسلمانان خواهد بود.

  دکتر فیصل سلیمان، مدیر شبکه مسلمان آفریقای جنوبی در این باره گفت: برنامه درهای باز مسجد به این منظور طراحی شده تا به مردم از گروه  های مذهبی دیگر برای ملاقات با مسلمانان خوش آمدگویی شود.

  «روز میراث شاکا» به مناسبت بزرگداشت شاه زولو شاکا که گروه های زولو را از آفریقای جنوبی به یک ملت همگرا متحد ساخت، برپا شد. مردم آفریقای جنوبی در مراسم سالگرد وی به خاطر خدماتش بر سر مزارش جمع می شوند.

  براساس گزارش پیو در سال 2010، مسلمانان 1.5 درصد جمعیت آفریقای جنوبی را تشکیل می دهند که شامل رنگین پوست ها و آسیایی ها می شوند. همچنین سیاه پوستان و سفیدپوستانی در آفریقای جنوبی هستند که به دین اسلام گرویده اند. در این میان اسلام رو به رشدترین مذهب در این کشور می باشد و آمارها نشان می دهند که جمعیت مسلمانان آفریقای جنوبی از سال 1991 تا 2004 از 12 هزار به 74 هزار نفر رسیده اند، یعنی 6 برابر شده اند.

   

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :