مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • نخستين مسجد هوشمند جهان در دبي  
 • 1397-01-22 16:24:21  
 • تعداد بازدید : 25   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • ۲۰۲۰ میلادی به بهره‌برداری می‌رسد؛ 
  نخستین مسجد هوشمند جهان در دبیخبرگزاری شبستان: نخستین مسجد هوشمند جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی در دبی به بهره‌برداری می‌رسد.

  به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «البیان» اداره امور اسلامی و فعالیت‌های خیریه‌ای دبی ایده نخستین مسجد هوشمند در دبی را عملی می‌کند، این مسجد در آغاز سال 2020 میلادی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

   

  مهندس محمد المنصوری؛ مدیر اداره مهندسی و نظارت بر مساجد در اداره امور اسلامی دبی، گفت: دولت دبی می‌خواهد امارات را در جهان در زمینه‌های مختلف به شهری هوشمند تبدیل کند و به این ترتیب مساجد هوشمند جایگزین مساجد سنتی می‌شوند و به این ترتیب ایده مسجد هوشمند شکل گرفته است.

   

  وی افزود: این مسجد هوشمند خصوصیات مساجد سبز و سازگار با محیط زیست را نیز دارا است و دارای پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی مجهز به فناوری‌های جدید هستند و نمازگزاران برای ورود به مکان اقامه نماز از پله‌های برقی استفاده می‌کنند.

   

  ولید ضراغمه؛ موسس و صاحب شرکت «ویلی تک» مسوول این طرح، گفت: ایده ساخت این مسجد به طور کلی بقیه مساجد را نیز در بر می‌گیرد، دبی می‌خواهد مرجع جهان در ساخت مساجد هوشمند باشد.

   

  وی افزود: در ساخت این مسجد از تکنولوژی‌های جدید از جمله انرژی خورشیدی استفاده می‌شود و چراغ‌ها و وسایل سرمایشی آن در مسجد به شکل اتوماتیک کار می‌کنند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای صرفه‌جویی تنها هنگام حضور نمازگزاران کار می‌کند.

   

  المنصوری اظهار کرد: در بیرون از مسجد تابلو و بیلیورد‌های تصویری برای بازاریابی برخی تولیدات ویژه نیز نصب می‌شود، همچنین این بیلیوردهای تصویری هنگام حضور افراد ساعات نماز، دعاها و احادیث را نشان می‌دهد و در بیلبوردهای داخلی برخی آیات قرآنی، احادیث به خط اسلامی نوشته می‌شود که به صورت روزانه تغییر می‌کند.


   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :