مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • «آقاميرزا مسيح»؛ مسجدي كوچك با قابليت‌هاي فراوان+تصوير  
 • 1397-02-07 14:20:42  
 • تعداد بازدید : 46   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • «آقامیرزا مسیح»؛ مسجدی کوچک با قابلیت‌های فراوان+تصویر

  کانون خبرنگاران نبأ ــ مسجد «آقامیرزا مسیح» یکی از مساجد تاریخی و کوچک تهران است که فعالیت‌های فرهنگی و خیرخواهانه مردمی فراوانی در آن‌جا شکل می‌گیرد.

  به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، مسجد «آقا میرزا مسیح» بازار آهنگران تهران از مساجد قدیمی تهران با قدمتی بیش از ۱۳۰ سال است که در ابتدا مغازه بوده و سپس توسط صاحب آن به‌عنوان وجوهات به آقامیرزا مسیح داده شده است؛ آقامیرزا مسیح که فردی مجتهد بوده است با اجازه خود آن را به مسجد تبدیل می‌کند ولی نامی برای آن انتخاب نمی‌کند و این مسجد را به نام «مسجد کوچک» خطاب می‌کردند.

  سعید شرفی، متولی مسجد «آقامیرزا مسیح» در گفت‌و‌گو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ درخصوص نام‌گذاری مسجد، به‌ نام «آقامیرزا مسیح» گفت: «مسجد آقامیرزا مسیح» ۱۵ سال بیش توسط بخاری نفتی داخل مسجد آتش گرفت که کسبه بازار تهران آن را بازسازی کردند و به نام مسجد «آقامیرزا مسیح» نام‌گذاری شد. همچنین در بین رتبه‌بندی مرکز امور رسیدگی به مساجد این مسجد از بین ۸۰ مسجد بازار تهران، جزء هشت مسجد برتر شناخته شده است.

  متولی مسجد «آقامیرزا مسیح» درخصوص فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی مسجد افزود: با توجه به موقعیت مسجد و قرار گرفتن مسجد در بازار تهران، مسجد فعالیت‌های مذهبی خود را در مناسبت‌های مختلف از مراسم عزادرای ماه محرم، صفر و ماه‌ رمضان و ... دارد.

  همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن شریعت، امام جماعت مسجد هر هفته روزهای یکشنبه و سه‌شنبه همراه با قرائت قرآن با معنی مراسم سخنرانی را هم برگزار می‌کند.

  شرفی درباره کمک‌های خیرخواهانه مردمی به مسجد بیان کرد: مسجد «آقامیرزا مسیح» دارای ستادهای خیرخواهانه مردمی بسیاری شامل ستاد ارزاق است که در ماه‌ رمضان به خانواده‌های مستمند شناسایی‌شده ارزاق روزانه کمک می‌کند، این ستاد به نام ستاد شهدای مدافع حرم مزین شده است و یا ستاد جهیزیه که به زوج‌ها کمک‌های قابل توجهی را عرضه می‌کند و دانش‌آموزان شناسایی‌شده را با تأمین لوازم‌ التحریر رفع حاجت می‌کند.

   

   

   

   

   

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :