مناره
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 • مسجدي با نماد مقومت در اندونزي   
 • 1397-04-05 11:36:22  
 • تعداد بازدید : 19   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «المصراوی» کشورهای اسلامی دارای مساجد بسیاری هستند و هر کدام دارای قصه جالبی هستند.

   

  در میان این مساجد، مسجد بیت الرحمن در شهر آچه اندونزی یک تحفه معماری در این کشور محسوب می‌شود و سمبل مقاومت علیه اشغالگران هلندی در اندونزی است، هر چند هلندی‌ها آن را بنا کرده‌اند.

   

  مسجد بیت‌الرحمن سلطان «اسکندر مودا» سال ۱۶۱۲ میلادی بنا شده است و در زمان حمله هلندی‌ها در سال ۱۹۷۳ میلادی، در آتش سوخت و بعدها در سال ۱۸۷۹ میلادی هلندی‌ها این مسجد را مرمت و بازسازی کردند.

   

  مسجد الرحمن در ابتدا دارای یک مناره بود و سپس به پنج مناره مزین شده است، طراحی این مسجد بر اساس سبک‌های اروپایی، مغولی و هندی است، این مسجد گنبدهای سیاه رنگ دارد که از چوب ساخته شده‌اند.

   

  مرمر داخلی این مسجد از کشور چین، پنجره‌های آن از کشور بلژیک و سنگ آن از کشور هلند وارد شده است، مسجد الرحمن با زیبایی خاص خود رمز این شهر محسوب می‌شود.

   

  پس از استقلال اندونزی این مسجد از اهمیت بسیاری برخوردار شد و مرمت‌های بسیاری شد که از جمله آن می‌توان به مرمت و توسعه این مسجد در سال ۱۹۹۱ میلادی اشاره کرد که دکتر ابراهیم حسن؛ استاندار آچه بر آن نظارت داشت.

   

  در انجام این عملیات مرمت، زمین این مسجد توسعه یافت و با سنگ‌هایی از ایتالیا مجهز شد و همچنین کتابخانه، اتاق مهمان، دفتر و سالن و وضوخانه به آن افزوده شد، مساحت بیرونی آن دارای بوستان و پارکینگ شد و مناره اصلی بر آن ساخته شد.

   

  همچنین با توسعه این مسجد،  مساحت آن به ۴۷۶۰ متر مربع رسید و ظرفیت آن به ۹۰۰۰ نفر رسید، این مسجد ۷ گنبد، ۴ مناره و یک مناره اصلی دارد.

   

  در سال ۲۰۰۴ میلادی بر اثر وقوع سونامی، این مسجد دچار خرابی‌هایی شد، اما به دلیل مقاوم بودن و استفاده از مصالح مناسب، این مسجد از تخریب جان سالم به در برد.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :